KONST / Litografier / Litografi 8122126
nr 812 2126
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Litografi, Bengt Landin (f. 1933), 'Venus med lösnäsor', 128/250, signerad, motivets mått: 38x46
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 mars 2013
kl 18:26:42
4/3 08:20:20
250 kr
4/3 13:00:41
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin